Ondruš luxusní půdní byty

O půdních bytech

Bydlení pod střechou
Pozorovat červené střechy starých činžáků, přepočítávat věže staré Prahy, v noci usínat pod hvězdami nebo s ťukáním dešťových kapek do oken. Prostě neodolatelná atmosféra, i takové jsou sny těch, kteří touží po neobyčejném bydlení pod šikmými stěnami, často podpíranými dřevěnými trámy.  V půdních bytech mívali v minulosti své obydlené ateliéry romantičtí umělci, malíři či básníci.

V posledních letech pomocí starých půd v širším centru Prahy vyřešily své bydlení tisíce lidí. Místa, kde se dřív dařilo hlavně holubům, mokrému prádlu a starému harampádí, se stala díky novým technologiím velmi atraktivním bydlením. Navíc v momentě, kdy volné stavební parcely v širším centru prakticky neexistují. Také díky tomuto volných půd ubývá a časem bude pořízení tohoto typu bydlení v širším centru Prahy nedostupné.
 
 

experimentální foto půdního bytu

 
 
Co byt to originál – výměnou za prostor na půdě investujeme do celé nemovitosti, čímž je zaručen perfektní stav domu. Opravené fasády, společné prostory, chodby, osvětlení a nový výtah zajišťují přístup do nových půdních bytů na vysoké úrovni. Navíc co byt, to originál a individuální přístup. Dvě stejné půdní byty, stejně zařízené a architektonicky navržené, zřejmě nenajdete. Navíc pokud do projektu vstoupíte včas, nemusíte dělat kompromisy a byt Vám bude vystavěn zcela na míru vybraným způsobem a materiály.
 
Boříme mýty – Na začátku devadesátých let byly první půdy postaveny bez zásadnějších úprav krovů, teras a balkónů, bez posílení statiky domu a proto pouze se sádrokartonovými příčkami a nedostačujícími izolacemi. Tyto byty daly vznik mýtům o velkém množství šikmin a tudíž špatné využitelnosti prostor. Také mýty o energetické náročnosti na vytápění i chlazení a o nevyhovující zvukotěsnosti nebo zatékání do nich. Prostory navrhujeme tak, aby byly plnohodnotně využitelné, minimalizujeme šikmé plochy, vždy realizujeme nové krovy, používáme moderní materiály a nadstandardní izolace. V našich projektech nenajdete sádrokartonovou stěnu, veškeré příčky jsou zděné a mezibytové stěny realizujeme dostatečně dimenzované, abychom dosáhli standardně požadované odhlučnění od okolních bytů. Všechny naše byty nabízejí velmi ekonomický provoz, po kompletní rekonstrukci nemusí dům výhledově šetřit na rozsáhlé opravy a další investice, proto majitelé bytů neplatí do fondů oprav zbytečně velké částky.