Půdní byty PrahaPůdní byt - obývací pokojZajímavý interiér půdního bytuKrytá terasa půdního bytuKuchyňský kout v půdní vestavbě

FAQ - často kladené otázky o půdních bytech

 

Proč nemají všechny byty terasu nebo balkón?

Snažíme se naše byty navrhovat tak, aby každý měl terasu či balkon. Ne vždy je to ale možné, obvykle stavíme v památkově chráněném území a je třeba objem nástavby přizpůsobit požadavku OKP MHMP.

 

Z jakých materiálů jsou pudní byty stavěny?

V našich projektech vždy ostraňujeme původní střechu včetně krovu. Zbudujeme nový krov i střechu na kterou poskytujeme záruku dle výrobce (obvykle 30 let). Pod střechu osadíme kvalitní izolace. Podlahy jsou železobetové, příčky vyzděné (nikoliv sádrokarton). Tímto zajistíme dobré vlastnosti našich bytů co do zvukotěsnosti i energetické náročnosti.

 

Jaká je funkčnost izolací v půdních bytech?

Používáme kvalitní izolace proti zatékání a proti nežádoucím tepelným ztrátám v zimě a tepelným ziskům v letním období.
 

Provádíte během výstavby půdních bytů i rekonstrukci činžovního domu?

Výměnou za prostor na půdě investujeme do celé nemovitosti, čímž je zaručen perfektní stav domu. Opravené fasády, společné prostory, chodby, osvětlení a nový výtah. Po kompletní rekonstrukci domu se také obvykle výrazně snižují platby do fondu oprav.

 

Jaké jsou náklady na bydlení v půdním bytu?

Byty jsou poplatkově velmi ekonomické. Po dokončení rekonstrukce nemusí vlastníci vkládat velké částky do fondu oprav, stačí po malých částkách spořit na další větší rekonstrukci, která bude potřeba za dalších cca 30 let. V každém bytě osazujeme vlastní vodoměr / elektroměr / plynoměr - tímto máte spotřebu médií absolutně pod kontrolou a nemůže se stát, že byste dopláceli na sousedy, kterým např. celý rok protéká WC.

 

Bude v domě také postaven výtah až do nových podlaží?

V každém projektu stavíme zcela nový výtah a samozřejmě jej ukončujeme na nejvyšších podlažích.

 

Mohu si při zakoupení půdního bytu upravit dispoziční řešení?

Každý klient má před výstavbou možnost si upravit dispoziční řešení dle vlastních představ v rámci konstrukčních možností domu.
 

Je možné si při zakoupení bytu vybrat kompletní vybavení?

Ano, běžně stavíme klientům byty na míru a proto je každý byt originál. Klient si může vybrat vše od podlah až po vypínače. Byt postavený na míru zajistí do budoucna minimálně kompromisů.

 

Pomůžete mi s financováním hypotékou?

Ano, rádi Vám poskytneme veškeré informace u nás v kanceláři. Máme vlastní hypoteční poradkyni, na kterou se můžete kdykoliv obrátit.